O nas - Edukacja na cyfrowo
Przejdź do treści
Zaloguj się do platformy

„Edukacja na cyfrowo” to przedsięwzięcie, które ma na celu rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli i nauczycielek oraz wyrównanie poziomu wyposażenia szkół.

Tworzą je wspólnie Fundacja Orange oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Fundacja Orange – wspiera dzieci i młodzież, aby w sposób świadomy i odpowiedzialny funkcjonowały w środowisku społeczno-cyfrowym. Tworzy przyjazne warunki do ich rozwoju i edukacji. Pomaga kształtować zdrowe nawyki cyfrowe, poznawać podstawy bezpieczeństwa w sieci, a także dba o prawa i podmiotowość dzieci w świecie pełnym ekranów. Wspiera nauczycieli i nauczycielki w rozwoju. W latach 2019-2023 prowadziła projekt ze środków unijnych Lekcja:Enter, w którym zostało przeszkolonych 82 tysiące nauczycieli_lek. Założona w 2005 roku do realizacji celów zgodnych ze strategią społecznej odpowiedzialności Orange Polska.
fundacja.orange.pl

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog – działa od 2016 roku na rzecz lepszej edukacji. Wspiera nauczycielki i nauczycieli, uczennice i uczniów oraz ich rodziców na edukacyjnych ścieżkach. Realizuje liczne projekty, organizuje szkolenia, warsztaty, seminaria i konferencje, podczas których upowszechnia świadome i bezpieczne wykorzystanie technologii w edukacji. Skupia się również na upowszechnianiu edukacji medialnej i cyfrowej, nowych technologii i innowacyjnych metod w nowoczesnym podejściu do edukacji. Wieloletni lider i partner prowadzący i rozliczający środki publiczne (unijne, krajowe, samorządowe).
cyfrowydialog.pl

Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie – jednostka edukacyjna Województwa Podkarpackiego. Jest podmiotem zajmującym się m.in. definiowaniem standardów ciągłego rozwoju nauczycieli_lek, liderów_ek szkół i pedagogów w zakresie m.in. wynikającym z polityki oświatowej oraz wprowadzania zmian w systemie oświatowym, wymagań stawianych wobec szkół i placówek. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizowaniu i prowadzeniu projektów unijnych.
pzpw.pl

  • Logo Fundacja Orange
  • Logo Fundacja Cyfrowy Dialog
  • Logo Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich
Logo krajowy plan odbudowy Herb Polski Logo Sfinansowane przez UE | Next Generation UE

Możliwość zgłaszania podejrzenia o niezgodności Przedsięwzięcia lub działań Ostatecznego Odbiorcy Wsparcia

Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności Przedsięwzięcia z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu KPO, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą:

  1. poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa; Ministerstwa Cyfryzacji, ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa lub Centrum Projektów Polska Cyfrowa, ul. Spokojna 13a, 01-044 Warszawa;
  2. skrzynki nadawczej e-PUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Cyfryzacji lub Centrum Projektów Polska Cyfrowa.